Коронавірус впливає на всі сфери нашого життя, навіть якщо ми цього не помічаємо. У такий період погано спати через підвищений рівень уваги та концентрації — цілком нормально.
Якщо вас турбують проблеми зі сном, прочитайте кілька порад, які допоможуть покращити цю ситуацію.
Протягом дня
- Режим. Мова не лише про лягати та прокидатись в один і той самий час — хоча, звичайно, це налагоджує добові ритми. Дотримуйте розкладу в харчуванні, вправах, прогулянках, навіть якщо ваш графік зараз інший у порівнянні зі звичним способом життя.
- Прокидаючись, відкривайте штори. Денне світло контролює природний годинник тіла. Контакт зі світлом зранку допомагає «налаштовувати» цей годинник. Навіть якщо на вулиці хмарно.
- Тренуйтеся — зараз часто проводять заняття онлайн. Фізична активність покращить не лише якість сну вночі, а й настрій протягом дня.
- Вставайте з ліжка. Серйозно, ліжко — не місце для роботи. Якщо хочете подрімати, поставте будильник на 30 хвилин. А тоді вставайте.
- Відмовтесь від кави в другій половині дня. Чай і какао, зрештою, теж смачні.
Ввечері
- Відкладіть усі електронні пристрої за годину до сну. «Ага, легко вам писати», — подумає зараз кожний читач. Якщо зовсім не хочеться прощатися з гаджетами до ранку, знайдіть по телевізору ненапружений фільм чи програму. Тільки сидіть якнайдалі від екрана — його світло порушує рівень мелатоніну вночі. Як альтернатива — книжка, музика, подкаст.
- Уникайте алкоголю. Після нього з’являється відчуття, що вас «вирубає» і хочеться спати, але якість сну від цього не покращується.
- Створіть у спальні «сонний простір» — засинати важче, якщо в кімнаті жарко, десь пробивається світло або шум. Мінімізуйте ці три фактори.
Ми не можемо контролювати навколишню ситуацію, але такі маленькі кроки допомагають покращити життя. Бажаємо вам міцного здоров’я і приємного якісного сну.
Джерело — Harvard Health Publishing