Дослідження показує, що у власників собак нижчий ризик захворіти на серцево-судинну хворобу та померти від неї. Учені перевіряли інформацію про стан здоров’я більш як 3 мільйонів людей у Швеції віком від 40 до 80 років протягом більш ніж десяти років.
У власників собак ризик смерті знижується на 11%, а ризик померти через серцево-судинні захворювання — на 15% менше. У порівнянні з самотніми людьми ризик смерті серед власників собак був на 33% нижчий. Найкращі результати мали власники ретриверів і тер’єрів.
Найбільш очевидне пояснення такого явища — активність собак. Їх власники рухаються суттєво більше. До інших потенційних пояснень відносять поліпшення імунної функції організму, зміни мікрофлори, соціальний вплив та покращення настрою.
Наприклад, наявність собаки, яка приносить додому різноманітні мікроорганізми може покращити функціонування імунної системи та зменшити шкідливі запалення організму.
Величезна кількість бактерій у травному тракті змінюється не тільки зі змінами в раціоні харчування, але і з наявністю домашніх тварин. Не виключено, що бактерії собаки, які передаються їх власникам, може знизити кількість запалень в організмі та ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
Окрім того, власники собак контактують одне з одним, оскільки їхні собаки граються разом. Одне з досліджень встановлювало зв’язок соціального контакту зі зниженим ризиком серцево-судинних захворювань та рівнями смертності. Любов і товариство собак можуть поліпшити настрій — це, безперечно, також покращує стан здоров’я.
Це не означає, що утримання собаки є безпосередньою причиною зниження ризику серцево-судинних захворювань. Можливо, більш здорові й активні люди утримують собак частіше, ніж ті, що ведуть сидячий спосіб життя. Вірогідно, що важливу роль відіграють економічні фактори — власники собак краще забезпечені фінансово, а тому можуть отримати більш якісну медичну допомогу. Хоча дослідники намагалися пояснити деякі з цих можливостей, виключити всі чинники дуже складно. Подальші дослідження допоможуть краще зрозуміти вплив тварин на стан здоров’я їх власників.
Джерело — Harvard Health Publishing