Які навушники безпечно використовувати? Є два типи навушників: накладні та внутрішньовушні — і ті, і ті поділяються на зовнішні та внутрішні.
Найбільш небезпечні навушники — внутрішні, які ще називають «втички». Найкраще користуватись накладними навушниками.
Чим небезпечні внутрішні навушники?
Вухо — це акустична резонаторна система, яка сама регулює послаблення чи посилення звуку. Коли закритий зовнішній слуховий прохід, блокується система передачі звуку через барабанну перетинку і ланцюжок слухових кісточок. Заблокована система в такому разі не захищає внутрішнє вухо від потужної звукової сили, і виникає запалення.
Коли така дія звуку постійна і тривала, вона призводить до зношення органу слуху — і, як результат, незворотного погіршення слуху.
Окрім того, одягаючи внутрішньовушні навушники, ви опиняєтесь у двомірній системі: перший вимір — віртуально-акустичний, другий — реальний. На дорозі мозок не може відреагувати на зовнішні сигнали небезпеки, які вам подають. Система просто не спрацьовує.
Як використовувати навушники, щоб не пошкодити слух?
- Робіть гучність не більше, ніж 60% від максимальної на приладі.
- Налаштовуйте таку гучність, щоб ви могли чути співрозмовника, який стоїть поруч.
- Використовуйте накладні навушники — вони бережуть акустичну систему слуху.
- Накладні навушники можна використовувати до чотирьох годин на добу, внутрішньовушні — до 30 хвилин на добу.
Як перевірити слух у домашніх умовах?
При порушеннях слуху внаслідок користування навушниками ви можете відчувати внутрішньовушний шум та зниження розбірливості мови.
Якщо ви помітили такі симптоми, зверніться до лікаря для детальної діагностики. На перших етапах іще можливо пройти курс лікування, який допоможе з проблемою погіршення слуху — але на подальших стадіях ці зміни незворотні.
Щоб перевірити слух в домашніх умовах поставте собі прості запитання:
- чи достатньо добре ви чуєте цокання годинника?
- чи достатньо ви добре чуєте та розумієте мову співрозмовника?
- чи не почали ви збільшувати останнім часом гучність телевізора, динаміка під час телефонної розмови?
Співрозмовник стає на відстані 2 м від вас. Ви, закриваючи почергово ліве та праве вухо, повторюєте прості словосполучення або цифри, які вам озвучують.
Якщо ви їх достатньо добре чуєте та розумієте, співрозмовник стає на відстані 5 м, говорить інші словосполучення. Ви маєте їх почути та відтворити. При цьому співрозмовник має шепотіти та в кімнаті не має бути сторонніх шумів.
Якщо ви недостатньо добре чуєте співрозмовника з відстані 2 або 5 метрів, пройдіть діагностику в сурдолога. Якщо ви добре чуєте з відстані 5 м, ваш слух в нормі.
Якщо ви помітили симптоми погіршення слуху, зверніться до лікаря для детальної діагностики. Щоб записатися на консультацію, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.