Як нововведення Інстаграму впливає на наше самопочуття?
Стаття
08 Червня

Як нововведення Інстаграму впливає на наше самопочуття?

932

Віднедавна не всі пости в Інстаграм відображують кількість лайків — гортаючи стрічку, їх може бачити тільки автор посту. Розробники зазначають: важливо, щоб користувачі звертали увагу на якість контенту, а не кількість уподобань.

Як це може вплинути на самопочуття? У 2017 дослідники Royal Society for Public Health у Великобританії опитали 1500 людей віком від 14 до 24 років. Виявилось, що Інстаграм найбільше впливає на самопочуття, кількість сну, рівень задоволення власною зовнішністю і страх пропустити якісь новини. Це призводило до відчуття самотності, незадоволення, депресії та навіть булінгу.

Нехтуючи негативним впливом лайків, підлітки стверджують: для них це спосіб підвищити самооцінку. До залежності призводить схильність молоді зводити все до метрик та аналізу разом із очікуванням фідбеку — так званого зворотного зв’язку від фоловерів. Потреба в такому фідбеці спричиняє те, що автор посту не відчуває повного задоволення від життя. Наприклад, вечірка, фото з якої не набрали достатньо лайків, перестає приносити насолоду.

У 2016 році дослідники Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі виміряли поведінкові та неврологічні показники в молоді щодо вподобаного контенту. Учасники експерименту частіше ставили лайки в постах, які вже мали значну кількість уподобань. Перегляд таких фотографій стимулював активність нейронних процесів, що пов`язані з відчуттям нагороди, суспільного визнання, уподібнення та підвищеної концентрації.

Неочікувано? Так працює наш мозок в Інстаграм.

Джерело — Forbes

Коментар Олени Коляди, психолога, дитячого психолога Smart Medical Center:

Для маленьких дітей шкода від користування телефонами, ноутбуками тощо відбувається тоді, коли живе спілкування з близькими замінюється «заспокоєнням» грою чи стрічкою новин. У дорослих таке захоплення соцмережами може також свідчити про брак стосунків у сім’ї чи з друзями, які б могли бути опорою протягом життя. Отже, відчуття від реакції на дописи в соцмережах — це прояви замінників близьких стосунків людьми.

Для дорослих це також може бути бажанням почути хоч якийсь відгук на свої думки при відчутті самотності або екзистенційної кризи життя та бажанням спілкування з великим колом людей — як це роблять письменники чи художники через свої твори. Можна припустити, що наші реакції на стрічку в соцмережах чи зміни в їх налаштуваннях — проекція того, що нас може непокоїти у стосунках з близькими або з собою.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00