Розповідає Наталія Алтинник, дерматовенеролог вищої категорії, дерматоонколог.
Обирайте маски з натуральних тканин — шовкові чи бавовняні. Багаторазові маски потрібно обробляти термічним способом щовечора, а медичні — міняти кожні три години.
Постійне носіння маски може призвести до шкірних захворювань. У вологому середовищі повітря, що видихається, стає сприятливим для росту мікробів — таких як стрептококи, стафілококи і навіть демодекс. До того ж, стрес призводить до надмірного виділення кортизолу, який розширює сальну залозу і збільшує продукцію шкірного сала. У сальну залозу впроваджуються мікробні агенти — так з’являються акне, вугрова хвороба, пустульозні захворювання.
У таких випадках приділіть увагу очищенню шкіри — використовуйте піноутворювачі. Потім наносьте сироватку з вітаміном С — цей антиоксидант сприяє виробленню колагену на шкірі і покращує її захисні властивості.
На час носіння масок відмовтеся від махрових рушників — краще використовувати одноразові косметичні серветки.
Якщо на роботі ви постійно носите маску, беріть із собою міцелярну воду у спреї. Добре, якщо вода з мікроелементами збагачена селеном — це додатковий антиоксидант.
Я постійно ношу маску. Як доглядати за обличчям?
- Тричі на день протирайте обличчя антибактеріальним лосьйоном чи тоніком. Не використовуйте засоби, що містять спирт.
- Місця запалення можна обробляти хлоргексидином.
- Якщо немає вугрової хвороби, але шкіра суха і схильна до подразнення, використовуйте всю лінійку для чутливої шкіри.
- Якщо в місцях зіткнення маски з обличчям з’являються червоні ділянки, що лущаться, спробуйте крем з нейросенсином — він вилікує шкіру від алергічних реакцій та подразнень.
- Якщо на підборідді є ранки, візьміть крем із цинком — він теж заспокоїть і загоїть шкіру.
Щоб записатися на консультацію дерматолога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490 25-03 або залишайте заявку на сайті.