Як біг впливає на роботу мозку? 
Стаття
25 Червня

Як біг впливає на роботу мозку? 

1092
Результати досліджень підтверджують: біг — інструмент для покращення мислення та відчуттів. Він сприяє концентрації, поліпшує настрій та допомагає боротися зі стресом.
 
Німецькі нейрофізики просканували мозок деяких учасників перед, під час та після забігу, де треба було пробігти майже 5 000 кілометрів протягом 64 днів поспіль. Сіра речовина бігунів зменшилась на 6%: нормальне зменшення в процесі старіння становить 0,2% кожного року. На щастя, за вісім місяців мозок бігунів повернувся до норми.
 
Але пробіжки на менші відстані можуть принести переваги. Експеримент з Університету Вест-Мічигану в 2018 році показав, що швидкий біг протягом півгодини покращує поріг частоти мерехтіння кори мозку, що допомагає краще обробляти інформацію. Інші дослідження — Литовського спортивного університету та Університету Ноттінгем Трент — довели, що інтервальний біг поліпшує здатність працювати. Це включає зменшення кількості відволікань, перемикань між завданнями та концентрацію на вирішенні проблеми. Результати проявлялись уже за 10 хвилин після початку пробіжки.
 
Дослідження Девіда Райхлена в Університеті Арізони продемонструвало відмінності діяльності мозку бігунів у порівнянні з людьми, що не бігають. Нейробіологи вивчали мозок у стані спокою. Бігуни мали більш скоординовану діяльність переднього мозку, що відповідає за робочу пам’ять. Зменшувалась активність пов’язаних ділянок мозку, які активізуються під час прокрастинації або відволікань. 
 
Подальші дослідження Райхлена можуть довести, що біг — це форма рухомої медитації. Сканування мозку показує, що медитація та біг подібно впливають на головний мозок, одночасно активізуючи рівень продуктивності та вимикаючи «внутрішній голос». Це пояснює популярність припущень, що з допомогою бігу можна подолати стрес і депресію. 
 
Популярне уявлення про «ендорфіновий злет» виникло в 1980-1990 роках, коли дослідження показали збільшення рівнів бета-ендорфіну в кровообігу протягом серії пробіжок. У 2008 році німецькі нейрофізики використовували функціональне зображення мозку, аби побачити, що в тренованих бігунів рівень бета-ендорфіну збільшується в мозку після двогодинної пробіжки. Підвищений рівень активності ендорфіну також співвідноситься з почуттям ейфорії, про що зазначають бігуни.
 
Деякі з досліджень потребують уточнення. Безумовно, на результати можуть впливати стать, заняття спортом, мотивація, генетика та багато інших факторів. 
 
Джерело — The Guardian
Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 8:00 - 20:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00