— Чи були у вас гінекологічні захворювання в минулому?
— Так, ерозія шийки матки.
Так часто говорять пацієнтки під час консультації. Розберімося, що це за діагноз і чи правильно його ставити.
У стародавні часи, в далекому минулому тисячолітті під назвою «ерозія» мали на увазі будь-які видимі оку лікаря порушення цілісності шийки матки. Їх рекомендували припікати або заморожувати.
У сучасному світі під це поняття закладається зовсім інший сенс. За Міжнародною класифікацією хвороб 10 перегляду (МКБ-10), якою користуються лікарі всіх спеціальностей, під діагнозом «ерозія шийки матки» мається на увазі виразкове ураження епітелію, простими словами — рана на слизовій шийки матки.
Причиною цього може бути:
- механічна травма слизової (травматизація деформованої шийки після пологів, коли неправильно співставлені краї після розриву; грубе використання секс-іграшок);
- вплив хімічних речовин;
- наслідок розпаду ракової пухлини;
- ускладнення після специфічної інфекції (сифіліс, туберкульоз);
- наслідок тяжкого цукрового діабету або після променевої терапії (трофічні зміни).
АЛЕ справжня ерозія зустрічається дуже рідко — приблизно у 2% жінок, а не в кожної другої.
Основними скаргами при цьому будуть:
- кров’янисті або сукровичні виділення зі статевих шляхів,
- болісні відчуття при статевому акті.
Якщо під час гінекологічного огляду гінеколог бачить у кольпоскопі навколо цервікального каналу почервоніння, це явище називається «ектопія циліндричного епітелію». Це означає, що циліндричний епітелій з цервікального каналу переходить на видиму оку частину шийки матки, де в нормі повинен бути багатошаровий плоский епітелій.
До 24 років таке явище вважається нормою і його не потрібно припікати, заморожувати й видаляти, що дуже часто можна зустріти на практиці.
Після 24 років, при наявності такої картинки, проводиться дообстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом, стан мікрофлори, гормональний фон. Отримавши результати дообстеження, лікар-гінеколог виявить причини й підкаже, як їх усунути. Потім організм самостійно, без зайвого впливу справляється з ектопією.
Для вчасної діагностики захворювань важливо щороку приходити на профілактичний огляд до гінеколога. Міцного здоров’я вам!
Щоб записатися на консультацію гінеколога, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.