Енергетичні напої завжди були проблемою серед підлітків. Тому сьогодні хочемо поговорити саме про дітей, адже все частіше під час збору анамнезу лікарі зʼясовують, що енергетики стали частиною їхнього раціону. Це викликає занепокоєння, оскільки вже маємо наслідки цієї небезпечної звички.
Що ж говорять в рекламі про енергетичні напої? Вони обіцяють енергію, силу, позбавлення від втоми… Але що насправді відбувається після їх вживання?
Шановні батьки, енергетичні напої – це точно не про здоров’я і не про енергію. Це короткострокове рішення з довгостроковими негативними наслідками для дитячого організму. Контролюйте споживання подібних напоїв вашими дітьми і поясніть їм, чому це важливо.
Енергетичні напої: де правда, де міф?
Міф 1. Енергетики дають натуральну енергію
Енергетичні напої лише тимчасово стимулюють організм за допомогою штучних компонентів (кофеїн, таурин, гуарана). Так, енергія з’являється, але на дуже короткий час. Після цього настає різкий спад, який супроводжується відчуттям ще більшої втоми.
Міф 2. Вітаміни, що містяться в складі енергетику, роблять їх корисними
Хоча вітаміни групи В дійсно присутні у складі, їх кількість у багато разів перевищує добову норму, що може руйнувати клітини. Це призводить до слабкості, тремтіння кінцівок і посиленого серцебиття.
Міф 3. Без цукру — корисніше
Навіть якщо енергетики не містять цукру, вони все одно мають високий вміст кофеїну та стимуляторів. Це загрожує підвищеним тиском, безсонням і перевантаженням серцево-судинної системи. А у напоях із цукром, його кількість може сягати майже добової норми, що підвищує ризик розвитку цукрового діабету.
Міф 4. Енергетики допомагають підвищити концентрацію
Концентрація після вживання енергетиків є тимчасовою. Після короткого сплеску активності настає ще глибший спад, що в довгостроковій перспективі може призвести до виснаження нервової системи.
Наслідки постійного вживання енергетичних напоїв у дітей:
- Підвищена кислотність шлунку, що провокує гастрити та виразки.
- Порушення сну та безсоння.
- Підвищений артеріальний тиск та тахікардія.
- Проблеми із зубами через високий вміст кислот.
- Ожиріння та діабет 2-го типу через надмірний вміст цукру.
- Агресивна поведінка через перевантаження нервової системи.
- Порушення в розвитку, включаючи ризик народження дітей з низькою вагою у майбутньому.
У вас є питання стосовно здоров'я вашої дитини? Запишіться на прийом до лікаря Smart Medical Center 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03, який надасть кваліфіковану консультацію або залишайте заявку на сайті.