Електронні сигарети — небезпека чи користь?
Стаття
21 Червня

Електронні сигарети — небезпека чи користь?

892

У дослідженні, опублікованому в журналі Pediatrics, учені переглянули дані Національного опитування молодіжного тютюну 2014 року. Зокрема, серед підлітків, які ніколи не курили, 58% планували почати після використання ароматизованих електронних сигарет. Імовірно, після такого досвіду тютюн здавався менш небезпечним.

Звичайно, наслідки куріння звичайних та електронних сигарет відрізняються. Останні, наприклад, не містять багатьох канцерогенів і можуть допомогти курцям, які намагаються кинути палити. 

Однак людям, що не палять, варто уникати електронних сигарет. Їх рідини містять нікотин, що підвищує ризик виникнення високого кров’яного тиску та діабету, а також ароматизатори, які спричиняють хронічне захворювання легенів. Випарні пристрої з високою потужністю можуть генерувати значну кількість формальдегіду та інших токсинів. 

Окрім того, використання електронних сигарет досить близьке до паління, що може викликати залежність. Хоча за інформацією Global Adult Tobacco Survey, проведеного ВОЗ в Україні в 2017 році, загальна частота вживання тютюну знизилася з 28,4% до 23,0%. 

Використання електронних сигарет серед молоді зростає. Залежність від нікотину в такому віці може погіршити розвиток організму і підвищити схильність до залежності. На жаль, наразі немає довгострокових даних про безпеку електронних сигарет. Для подальшого розуміння впливу на це питання потрібні додаткові дослідження.

Джерело — Harvard Health Publishing

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

(067) 127-03-03   (044) 490-25-03  

info@smartmedicalcenter.ua

ПН-НД 8:00 - 20:00

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00