Стаття
20 Лютого

210 Що треба знати про здоров’я очей?

Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, оскільки 80-90% інформації про навколишній світ сприймається саме оком. Здоров'я очей забезпечує можливість читати книжки, розрізняти предмети на відстані та працювати на будь-якій роботі.

Але надмірне використання гаджетів, неправильне освітлення в кімнаті, хронічна втома та стреси, травми й сухість сітківки часто призводять до зниження гостроти зору, запальних процесів та інших ускладнень.

В Україні щорічно реєструється близько 1,5 млн випадків захворювань очей, серед них понад 300 тисяч – дитячої патології. Найчастіше порушення зору діагностуються у шкільному віці (короткозорість, далекозорість, астигматизм) та після 40 років (глаукома, катаракта).

Дитяча сліпота посідає четверте місце у переліку причин інвалідизації дітей. Третина сліпих та слабозорих – серед дорослих з патологіями очного дна. Це пов'язано з поширенням судинних захворювань та цукрового діабету, що викликають тяжкі дегенеративні процеси у сітківці.

Найбільша проблема таких пацієнтів – недоступність елементарних медичних послуг із догляду за очима. Щоб діагностувати порушення зору на ранніх стадіях та запобігти ускладненню, необхідно регулярно проходити офтальмологічний скринінг.

Для запису на консультацію офтальмолога, телефонуйте за номером 0 (50) 517-95-890 (67) 127-03-03 або залишайте заявку на сайті.

До нашого центру часто звертаються пацієнти з такими патологіями:

 • Аномалії рефракції. Основна причина звернень до офтальмолога. Порушення полягає у зниженні здатності розпізнавати предмети на далекій відстані (міопія або короткозорість), з близької відстані (гіперметропія або далекозорість) та зміни будови очного яблука, що спричиняє рефракцію (астигматизм).
 • Кон'юнктивіт. Запалення слизової оболонки ока (кон'юнктиви), викликане алергічною реакцією чи інфекційним агентом, що супроводжується почервоніння ока та гнійними виділеннями із нього.
 • Синдром сухого ока. Це патологічні зміни поверхні рогівки та кон'юнктиви через недостатність або відсутність сльозової рідини. Поверхня ока майже не зволожується, що призводить до його почервоніння, дискомфорту та проблем із зором.
 • Вікова макулярна дегенерація. Хронічне захворювання, що спричиняє ураження центральної частини сітківки та судинної оболонки – макули. Пацієнт погано розрізняє предмети як зблизька, так і здалеку, але зберігається периферичний зір.
 • Пресбіопія або вікова далекозорість. Розвивається вже після 40-45 років, коли пацієнт починає погано бачити предмети, що розташовані просто перед очима – книгу, вишивку, екран телефону тощо.
 • Глаукома. Захворювання, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, в тяжких випадках призводить до пошкодження зорового нерва та втрати зору. Контроль глаукоми на ранніх стадіях можливий за допомогою медикаментозної терапії.
 • Катаракта. Фізіологічні зміни зорової системи, спричинені помутнінням кришталика ока, призводять до зниження гостроти зору.
 • Діабетична ретинопатія. Пошкодження судин сітківки ока виникає внаслідок ускладнення цукрового діабету.
 • Дакріоцистит. Запалення слізного мішка, причиною якого є блокування носослізного каналу.

Коли треба звернутися до офтальмолога?

Звертатися за консультацією офтальмолога слід у таких випадках:

 • Патологічні стани. Погіршення зору, набряклість повік, почервоніння очей, різь, сльозотеча, свербіння, зниження гостроти та контрастності зору.
 • Вік старше 40-45 років. Зниження функціональної здатності очних яблук, що призводить до вікової далекозорості та вимагає проведення періодичних оглядів.
 • Профілактичні огляди. Регулярний скринінг на наявність патологій зору, незалежно від віку.

Профілактика хвороб очей

За даними ВООЗ, близько 80% випадків порушень зору можна запобігти, а також вилікувати. Щоб зберегти здоров’я очей, дотримуйтесь цих простих рекомендацій наших лікарів:

 • ведіть здоровий спосіб життя та займайтеся спортом;
 • включіть до раціону зелень (особливо шпинат), капусту, рибу (джерело Омега-3 жирних кислот);
 • контролюйте здорову масу тіла, щоб попередити ризик виникнення цукрового діабету;
 • захищайте очі від УФ-променів;
 • припиніть вживання тютюну та алкоголю;
 • дотримуйтеся правил особистої гігієни під час використання контактних лінз та окулярів;
 • робіть гімнастику для очей: кожні 20 хв дивіться на 20 м вдалечінь протягом 20 с (вправа «20-20-20»), щоб зменшити напругу очей;
 • пам'ятайте про правила безпеки очей на робочому місці.

Слідкуйте за здоров'ям своїх очей та вчасно лікуйте офтальмологічні хвороби. Записуйтесь на періодичні огляди до офтальмологів Smart Medical Center, щоб не допустити зниження гостроти зору та розвитку патологій. Для запису телефонуйте за номером 0 (50) 517-95-890 (67) 127-03-03 або залишайте заявку на сайті.

Автор статті:

Перетелефонувати за 7 секунд?

Саме зараз Вам телефоную...

Адміністратор
...

Скажіть, вам телефонували?

Добре
Гарного дня!

Спробуємо ще раз?

Телефонуємо...

Вибачте за незручності!

Передали у відділ
контролю якості.

Записатися на прийом

Контакти

Smart Medical Center на Оболоні

Приймає дорослих і дітей незалежно від світла та зв'язку

Пн-Нд 07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Мінська»
вул. Левка Лук'яненка (М. Тимошенка), 19
Оболонський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerInstagramFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Либідській

Приймає дорослих і дітей незалежно від світла та зв'язку

Пн-Нд 07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Либідська»
вул. Джона Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerInstagramFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Чернігівській

Приймає дорослих і дітей незалежно від світла та зв'язку

Пн-Нд 07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Чернігівська»
просп. Леоніда Каденюка (Гагаріна), 17-В
Дніпровський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerInstagramFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Єдиний контакт-центр

07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua