Бактерії в сушарках для рук
Стаття
16 Травня

Бактерії в сушарках для рук

1122
Дослідники університетів Коннектикут та Квініпіак припустили, що гаряче повітря сушарок у громадських вбиральнях можуть витягувати бактерії з повітря і переміщати їх на помиті руки.
 
Щоб перевірити теорію, вчені поставили спеціальну тарілку — чашку Петрі — у ванній кімнаті в різних умовах. Чашка Петрі, що протягом двох хвилин заходилась під сушаркою, продукувала або один вид бактерій, або взагалі жодного. Однак після 30-секундної роботи сушарки чашки містили до 254 видів бактерій, хоча спочатку більшість із них мали від 18 до 60 видів.
 
Виникає питання: бактерії розмножуються в сушарках для рук, чи сушарки витягують їх із повітря вбиральні? Дослідники поставили в сушарки високопродуктивні фільтри, що усуватимуть більшість бактерій із повітря, яке проходить через сушарку.
 
Перевіривши чашки знову, науковці виявили, що кількість бактерій зменшилася на 75%. Крім того, кількість бактерій на соплах сушарок була мінімальною. Учені зробили висновок, що першоджерелом більшості бактерій було повітря вбиральні.
 
Більшість виявлених мікроорганізмів не викликають хвороби у здорових людей, за винятком Staphylococcus aureus. Деякі бактерії, як-от Acinetobacter, спричиняють інфекцію лише в разі слабкої імунної системи. Інші мікроорганізми відносно нешкідливі.
 
Що робити для уникнення бактерій у вбиральні? Сушити руки однозначно потрібно, оскільки без цього в бактерій зростають шанси на виживання. На даний момент найбільш гігієнічний спосіб — використовувати паперові рушники.
 
Джерело — Harvard Health Publishing
Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 8:00 - 20:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00