Розповідає Людмила Сторожук, лікар-дерматолог-трихолог, косметолог.
Уникайте високих температур. Якщо мити волосся гарячою водою, воно буде ламке, тьмяне, швидше маснітиме. Мийте волосся теплою, приємною водою. Закінчуйте прохолодною — навіть холодною, якщо ви до неї звикли.
Сушіть негарячим струмом повітря. Використовуйте фен якомога рідше, при цьому обирайте середню чи холодну температуру. Наприклад, якщо ви миєте голову щодня, феном можна сушити 2-3 рази на тиждень.
Не використовуйте термічні засоби без термозахисту. Праски та плойки краще використовувати якомога рідше — максимум раз на тиждень.
Коли ви довго перебуваєте на сонці, одягайте головний убір — це захистить волосся від ультрафіолетового опромінення.
Ховайте волосся від морозу.
Миючи голову, мийте шкіру — саме з неї виділяється сало. Ніжно масуйте шкіру голови пучками пальців, у жодному разі без нігтів. Послідовність дій така: промити волосся, нанести шампунь на руки, намилити й рівномірно помасувати шкіру голови, промити.
Після миття легенько промокніть волосся рушником із натуральних тканин, щоб він увібрав вологу. Не затягуйте мокре волосся в тугі пучки — у такому стані воно ламке й чутливе. Замість носити рушник на голові залиште волосся висихати природно.
Уникайте тугих хвостів і гульок. Так волосся стягується, стає ламке, висипається.
На ніч заплітайте легеньку косу. Розпущене волосся плутається і треться об подушку — згодом це призводить до ламкості.
Починайте розчісувати з кінчиків, рухайтесь до коріння. Розчісуйте волосся тільки коли воно сухе.
Обирайте гребінці з широкими рідкими зубчиками. Найкраще — силіконові, адже дерев’яні важко обробляти.
Уникайте контактів волосся з хлорованою водою в басейні.
Підбирайте шампунь за типом шкіри голови, а кондиціонер — за типом волосся. Наприклад, шкіра голови може бути жирна, а волосся — пофарбоване з пересушеними кінчиками.
Дотримуйте часу витримки, який зазначено в інструкції. Для шампуню він може складати 2-3 хвилини, для кондиціонеру — 1-2.
Наносьте кондиціонер на кінчики, 2 см від коріння. Кондиціонер знімає проблему жорсткості води, забирає важкість волосся.
Використовуйте шапуні-пілінги, якщо у вас лупа або жирна шкіра. Хімічні кислоти, ферменти розчиняють жирні кислоти й допомагають очистити забруднену шкіру. Залежно від стану шкіри достатньо разу на тиждень чи раз на два тижні. Це не має бути скраб, кава, зерна, які можуть травмувати шкіру, — через мікротравми шкіра почне втрачати вологу і може спровокувати інфекції.
Використовуйте засоби зі вмістом силікону, якщо ви фарбуєте волосся і помітили сухість. Силікон робить волосся гладеньким, зміцнює стрижень, зберігає вологу.
Дезінфікуйте гребінці. Мийте щотижня з милом. Можна обробити спиртовою серветкою або попшикати спреєм.
Мийте голову стабільно за потребою — незалежно від того, ви на карантині чи на відпочинку. Якщо ви миєте голову щодня, обирайте спеціальні безсульфатні шампуні з написом «для щоденного використання». Звичайним шампунем можна мити 2-3 рази на тиждень.
Підстригайте кінчики кожні 8-12 тижнів, щоб волосся менше ламалося чи сіклося.
Щоб записатись на консультацію трихолога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.