Фудмап-дієта при синдромі подразненого кишечника з діареєю

дієти / FODMAP

 

Розвиток синдрому подразненого кишківника (СПК) провокують продукти, багаті на FODMAP. У них містяться вуглеводи, що погано перетравлюються і всмоктуються (моносахариди, дисахариди, олігосахариди та поліоли), які викликають розвиток процесів бродіння в кишечнику і призводять до появи больових відчуттів, підвищеного газоутворення, діареї.

FODMAP - це абревіатура, має таку розшифровку:

Лікувальне харчування FODMAP виключає з меню продукти, що містять глютен, швидкі вуглеводи, лактозу – все, що може порушити нормальну роботу кишечника. Замість них у раціон вводиться більше продуктів, багатих харчовими волокнами.

Дієта розрахована на шість тижнів. Кількість прийомів їжі – 4-5 разів: 3 основні та 1-2 перекуси протягом дня. Сніданок пропускати не можна.

Ще одне важливе завдання дієти – виявити шкідливі для організму продукти.

Протягом п’яти тижнів рекомендується послідовно пробно включати в меню один з різновидів FODMAP:

У разі відновлення симптомів продукти, що містять зазначені різновиди FODMAP, остаточно виводяться з раціону. Їх слід замінити на альтернативні – в межах однієї продовольчої групи.

Якщо після шести тижнів дотримання дієти позитивного ефекту не настало, необхідно переглянути меню з урахуванням впливу глютену.

Страви та продукти, дозволені до вживання:

Страви та продукти, які варто прибрати з раціону:

· Овочі: спаржа, сочевиця, часник, артишок, гриби, вся капуста, крім пекінської, буряк, квасоля, горох, соя, зелений перець