Безпека дітей вдома

Давайте розберемо основні принципи домашнього середовища, безпечного для дітей. Додатково наведемо приклади, що можна зробити, щоб убезпечити дитину від ризиків серйозних травм.

Звісно, неможливо мати стовідсотковий контроль усіх можливих ситуацій. Оскільки, згідно різних даних, діти від 1 до 5 років частіше отримують травми внаслідок пожеж, опіків, утоплень, задухи, отруєнь чи падінь, на усе це варто направити профілкатичні заходи, створивши безпечні домашні умови.

Встановіть пристрої безпеки

Почніть з відвідування магазину з пристроями для захисту дітей. Ви здивуєтеся їхньому величезному розмаїттю. Це й гумові накладки, які кріпляться на кути меблів, і блокувальники вікон, і різні ворота на сходах між поверхами тощо. Майте на увазі, що ці пристрої не замінять ваших очей та вух. Деякі пристрої можуть навіть нашкодити, створюючи у батьків помилкове почуття безпеки, цим самим послаблюючи пильність.

Вивчіть територію дитини

Найефективніший спосіб забезпечити безпеку вашої дитини – поглянути на свій дім з дитячого кута зору. Опустіться на коліна або на живіт, проповзіть по всьому дому і подивіться, як домашнє середовище знизу.

Що у межах досяжності? Що виглядає спокусливим? Куди б ви пішли, якби були дитиною та вміли тільки повзати? Це допоможе вам розібратися яких шаф, ящиків та інших місць може сягнути ваша дитина.

Коли дитина почне ходити й бігати, вам доведеться знову оцінити весь будинок, тепер враховуючи вищі зріст та швидкість.

Діти та плита Блокування дверей від дітей

Закрийте та сховайте:

Діти та гострі предмети Діти та побутова хімія

Максимально обмежте доступ:

Ворота на сходи

При потребі, наприклад, можна використовувати додаткові парканчики з воротами.

Приберіть від дитини:

у тому числі деякі види їжі:

Якщо дитина все ж вдихнула чи проковтнула мілкий предмет чи їжу, може знадобитися невідкладна допомога. Детальніше:
Вхиднули чи заковтнули стороннє тіло – що робити?

Додайте до інтер'єру:

Гумові кути на меблі

Блокування вікон від дітей Блокування вікон від дітей Блокування вікон від дітей

Щороку тисячі дітей випадають з вікон. Не думайте, що з вашою дитиною це точно не станеться.

Тримайте меблі далеко від вікон, щоб діти не могли залізти на підвіконня.

Москітні сітки недостатні для зупинки падіння дитини з вікна. На додачу, вони можуть провокувати ці падіння, створюючи у дитини помилкове відчуття безпечної опори.

Увага до електрики:

Непогано б замінити доступні по висоті розетки на такі, що мають спеціальне блокування від дітей. Тому що сподіватися на протектори-заглушки не дуже добре. Діти з часом навчаться виймати заглушки, ще можна їх проковтнути.

Не залишайте на підлозі кабелі, подовжувачі. По перше, дитина може намотати собі на шию. По-друге, ви самі можете за них зачепитися, в тому числі з дитиною на руках.

Електрика, розетки, діти

Закріпіть важкі предмети

Якщо дитина висуне шухляду комода та наступить на неї, може перекинути на себе весь комод і травмуватися. А якщо зверху буде телевізор чи щось велике, можна і не вижити.

Рекомендується комоди, телевізори і подібні великі предмети закріпити до стіни сталевим тросом чи ланцюгом. Важливо, щоб кріплення витримувало можливі навантаження.

Також кладіть важчі предмети у нижні шухляди, щоб зробити меблі стійкішими.

Комод, телевізор та діти Меблі та діти

Небезпечними можуть стати навіть середньоважкі предмети (наприклад, світильники, сувеніри). Адже щойно діти навчаться повзати й ходити, їх одразу зацікавлять середньовисокі меблі.

Із шухляд можна зробити чудові сходи. А потім ще й прищемити ними пальці. Тому жодні кріплення не забезпечать заміну візуальному контролю за дітьми.

Безпека дитини вдома – безперервний процес

Повторимо, що обмеження, які надійно блокували доступ дитини в 1 рік, можуть стати марними в 2-річному віці.

Гості

Коли до вас у гості прийдуть родичі, друзі, вони можуть залишити сумку в доступному дитині місці. А в сумці можуть знайтися дуже цікаві таблетки, монетки, гострі ножиці, перцевий балончик. Додатковий контроль з вашого боку ніколи не завадить.

Вода:

Ванни, туалети і навіть відра з водою – все це потенційна небезпека. Для утоплення дитині достатньо рівня води 10 см.

Ніколи не залишайте вашу дитину без нагляду у ванній – навіть якщо вона знаходиться у колі або сидінні для ванни. Спостерігайте за своєю дитиною безперервно поки вона знаходиться у ванній кімнаті.

Встановіть запобіжник на кришці унітазу, щоб дитина випадково не впала туди.

Діти та басейн

Вогонь:

Експерти вважають, що димова сигналізація може скоротити вдвічі шанси загинути у вогні. Встановіть димову сигналізацію у кожній кімнаті свого будинку.

Подумайте про те, щоб придбати вогнегасник та перевіряти його відповідно до інструкцій.

Додатково

Розмовляйте з дитиною про небезпеку пожежі, як тільки вона зможе вас розуміти. Розробіть план евакуації та регулярно нагадуйте у вигляді гри, перевіряючи знання дитини. Переконайте дитину, що її життя важливіше за всі речі вдома, за іграшки, документи та домашніх тварин разом узятих. Нехай датина буде впевнена, що під час пожежі потрібно негайно покинути дім.

Запишіть номери екстрених служб, повісьте їх на видному місці, переконайтеся, що вони записані в телефони всіх членів сім'ї та няні. Вивчіть з дитиною вашу адресу, імена батьків та номери телефонів напам'ять – щойно це буде можливим. Постійно повторюйте з дитиною ці номери у вигляді гри, давайте їй самостійно набирати маму чи тата.

Майте вдома аптечку з ліками та перев'язувальним матеріалом.

Бережіть своїх дітей!


Матеріал підготували
педіатри Смарт Медікал Центру