Розповідає отоларинголог вищої категорії Ольга Горошко.
Кондиціонер дослівно з англійської перекладається як поліпшення, удосконалення. Кондиціонер, який ми використовуємо в побуті, покликаний поліпшити наше самопочуття в температурному режимі: якщо на вулиці жарко, нам хочеться бути в приміщенні прохолодніше, і навпаки.
Влітку часто звертаються пацієнти із захворюваннями, які з’являються від неправильної поведінки поруч із кондиціонером. Як правило, це виникає через місцеве переохолодження і знижує місцевий імунітет. Це можуть бути ангіна, гострий тонзиліт, переохолодження горла, шиї, отит, риносинусит або загострення цих же хронічних захворювань.
Як правильно сидіти під кондиціонером?
Важливо, щоб не було прямого потрапляння повітря від кондиціонера на ЛОР-органи. Необхідно направити повітря вгору або вниз, поміняти місце, залишити зони кондиціонування в торгових центрах.
Різниця між температурою в приміщенні від кондиціонера, що дме, і на вулиці не повинна перевищувати 4-5 градусів: якщо на вулиці 30, температура кондиціонера в активованому режимі має бути не нижче 26. Можна охолодити приміщення перед входом до 18-20 градусів, але потім відрегулювати кондиціонер до відповідної температури.
У машині направляти кондиціонер на ноги теж не варто — це може привести до риніту. Діти взагалі не мають сидіти під потоком кондиціонера, як і під протягом.
Якщо у людини утворення сірчаних пробок зовнішніх слухових проходів, важливо додатково звернутися до отоларинголога перед поїздкою на море. Скупчення сірки після купання може розбухнути через воду, яка потрапила в вухо. Якщо посидіти під кондиціонером після цього, можна захворіти на зовнішній отит.
Щоб записатися на консультацію отоларинголога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.