Робота психолога в групах. Психотерапевтичні та артпсихотерапевтичні групи.
Стаття
15 Серпня

Набір до психотерапевтичних груп

2186

Запрошуємо до участі у психоаналітичній та арт-психотерапевтичній групах.

Учасники. Це група особистого досвіду (клієнтська) для дорослих людей старше 21 років. Передбачається набір 10-12 людей.
Для участі в групі необхідно пройти інтерв’ю для з’ясування, чи підходить конкретній людині участь в групі. Інтерв’ю триває 50 хвилин - це час, коли можна познайомитися, поставити всі питання. По суті, це консультація для клієнта з додатковим питанням "Чи підходить мені участь в групі?".

Переваги групової психотерапії, відмінності від індивідуальної. У психоаналітичному підході при веденні груп використовується метод вільної дискусії, який є аналогом методу "вільні асоціації". В арт-психотерапії використовується додатково мова образів як невербальна символічна мова фантазії і позасвідомого.

Дослідження мови позасвідомого і вербально, і невербально дає учаснику розуміння власного вкладу в проблеми, конфлікти в особистих відносинах чи на роботі. Робота з несвідомими фантазіями дає можливість усвідомити свої внутрішні конфлікти, співвіднести їх із зовнішньою реальністю і вирішувати "у своїй голові", а не залучати інших і залучатися самому до небажаних конфліктів.

У групі за рахунок більшої кількості учасників актуалізується у відносинах більше конфліктів, у порівнянні з індивідуальною психотерапією. Індивідуальна психотерапія є кращою за наявності ранніх і сильних травм, у комплексному застосуванні психотерапії, а також при неготовності клієнта витримувати і опрацьовувати велику кількість відносин, що актуалізуються у групі.

Протипокази. Небажання брати участь в групі і неготовність ділитися особистою історією. 

Можливі запити для участі в групі: прагнення зрозуміти причини труднощів, конфліктів (явних і латентних) у відносинах, підвищити самооцінку і самоповагу, перейти від контролюючих відносин до таких, що розвивають творчий потенціал, отримати щирий зворотний звязок і підтримку у тривожній, стресовій ситуації або при втратах. Звичайно, і запит, і можливий результат залежить від особистості, але роль усвідомлення свого вкладу в проблемі - невід’ємний фактор позитивних змін в житті.

Тривалість роботи: 1 рік, відповідно до контракту з групою.

Ролі ведучого і учасників, очікуваний результат. Ведучий займає позицію спостерігача, стежить за дотримання правил і дбайливим поводженням із сильними почуттями, агресією.

Завдання учасника - спробувати пов’язати свої почуття і думки з контекстом спонтанної групової дискусії (або творчості). Бажаний результат – витримувати одночасно і роль учасника, і спостерігача (тобто сформувати спостерігальне Его), здатність свідомо обирати бажані для себе лінії поведінки.

Правила групи:
1. Конфіденційність.
2. Відсутність подвійних відносин між ведучим і учасниками, між учасниками - відсутність родинних або робочих відносин, особливо, в контексті "керівник - підлеглий".
3. Усний контракт - виконання зобов’язань щодо часу, місця і оплати психотерапії.

Арт-психотерапевтична група підходить для учасників, які відчувають і мислять образами та є творчими натурами.

Це хороша можливість:

 • отримати підтримку в групі;
 • дослідити невербальний досвід дитинства, звідки, як відомо і ведуть історії всіх складнощів у житті людини;
 • розвинути образне світовідчуття і креативність, поліпшити розуміння власної невербальної мови позасвідомого та використовувати їх для поліпшення стосунків та якості життя.

Особливості роботи: зустрічі 2 рази на місяць - тривалість 2 сесії (1,5 години кожна). Передбачається робота протягом 3 годин із перервою 15 хвилин.

Психоаналітична група підходить для учасників, які надають перевагу вираженню почуттів і думок словами і метафорами.

Це хороша можливість:

 • отримати підтримку в групі;
 • дослідити невербальний досвід дитинства, звідки, як відомо і ведуть історії всіх складнощів у житті людини;
 • розвинути образне світовідчуття і креативність, поліпшити розуміння власної невербальної мови позасвідомого та використовувати їх для поліпшення стосунків та якості життя.

Особливості роботи: зустрічі щотижня, тривалість 1 сесії (1,5 години кожна).

Матеріал підготувала Олена Коляда, психолог, дитячий психолог, психотерапевт за напрямками психоаналіз та арт-психотерапія

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
  Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
  Гарного дня!
  Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
  Адміністратор 00:00:00