Стаття
03 Серпня

3529 Косметологія – інтерв’‎ю з лікарем

Косметологія вивчає естетичні проблеми і способи їх корекції. Щоб дізнатися про роботу лікаря-косметолога, процедури і напрямки естетичної медицини, ми провели інтерв’‎ю з Оленою Філіпченко - лікарем-дерматовенерологом, косметологом, сертифікованим тренером з ін’‎єкційних методик компанії Allergan.

- Олено, у чому особливість Вашої роботи?

- Більше 15 років я працюю в сфері естетичної медицини - в основному займаюсь ін’‎єкційними методиками. Завдяки цим методикам жінки знайшли компроміс у період, коли консервативні маски і масажі не вирішують проблеми зовнішності, але на хірургічне втручання клієнтки не наважуються. Результат цих процедур незрівнянний із консервативними методами, але рівень агресивності значно нижчий, ніж у хірургії. Особливість естетичної медицини полягає в тому, що до нас приходять здорові люди - ми маємо покращити якість життя клієнта. Основна проблема, якою займається естетична медицина, - це старіння. Зокрема, антиейдж медицина активно розвивається у двох напрямках - профілактика і корекція вже наявних вікових проявів.

- Для естетичної медицини, напевно, профілактичний напрямок більш актуальний?

- Так, профілактика є первинною. Ми не можемо зупинити процес старіння, але можемо його сповільнити. На жаль, не можна зробити так, щоб зморшок взагалі не було, але за допомогою профілактики вони утворюються повільніше. Зморшки можна зменшити або зробити менш видимими, та позбутися повністю - ні. Не варто планувати ін’‎єкційні процедури після 40 або 50 років. Звичайно, ніхто не стверджує, що доцільно починати в 20-25, але консультація лікаря-косметолога не завадить і в цьому віці. Завжди можна підібрати профілактичні процедури, і вони будуть ефективнішими, ніж корекція наявних змін.

- Які є напрямки і процедури в естетичній медицині?

- Об’‎ємне моделювання обличчя, наприклад. Цей напрямок дуже цікаво розвивається - якщо 15 років тому використовувалися філери, щоб заповнити зморшки, то зараз ми вивчаємо причини їх утворення. Як виявилося, у нас на обличчі є жирові пакети, які з часом стають тоншими і під впливом гравітації сповзати вниз. Через це утворюються складки. Потрібно коригувати не складки, а об’єм обличчя - тому об’‎ємне моделювання стало актуальним. Ми повертаємо об’єми молодого обличчя, яке можна уявити у вигляді трикутника з широкою основою вгорі. Це - добре виражені вилиці, округлі щоки й гостре підборіддя. На жаль, із часом трикутник перевертається - утворюються брилі, овал "пливе". Сучасна медицина має можливість це перерозподілити, але якщо звернутися до лікаря-косметолога на початкових стадіях - коли з першого погляду все добре, але обличчя втомлене.

- Які препарати використовуються для цих процедур?

- Зокрема, філери на основі гіалуронової кислоти чи гідроксиапатиту кальцію. Важливо, що всі процедури тимчасові - протягом року або двох років ефект зменшується. Це робить процедуру більш безпечною і залишає за клієнтом право вибору.

- Як щодо ін’‎єкційних методик?

- Найбільш популярні в естетичній медицині - мезотерапія і біоревіталізація. Це базові процедури, які покращують якість шкіри, підвищують еластичність, пружність, зволоженість, запобігають утворенню зморшок, уповільнює процеси старіння. Введення активних компонентів - вітамінів, амінокислот, мінералів - стимулює шкіру і стає так званими цеглинкою для побудови колагену, еластину. На жаль, ні ботулотоксин, ні філер так не впливають на якість шкіри.

- Які ризики проведення ін’‎єкційних процедур і як їх можна уникнути?

- Є звичайні побічні ефекти після процедури, як ущільнення від уколів, синців, набряклості. Це минає - зазвичай протягом 3-5 днів все відновлюється. Але трапляються небажані явища, коли після введення препарату в зоні утворюється запалення або тривалий фіброзування, ущільнення. Це відбувається у випадку недотримання правил. Усі ін'єкційні процедури вимагають стерильних умов, високої кваліфікації фахівця і якісного препарату. Процедура дуже відповідальна, тому що ми працюємо з живими тканинами. В інструкції описується процедура і результат, але реакція кожної шкіри - індивідуальна. Знання лікаря допоможуть знайти компроміс і вийти з будь-якої ситуації, що може виникнути в період реабілітації.

- Які препарати використовує лікар-косметолог?

- Їх безліч. Зараз розвивається багато трендів, але перед виходом на ринок препарат досліджують у лабораторії протягом декількох років. Ми можемо коригувати мімічні зморшки (ті, які з’‎являються при емоціях, наприклад, гусячі лапки, зморшки міжбрів’‎я) за допомогою препаратів на основі ботулотоксину. У нас на ринку кілька сертифікованих продуктів - Диспорт, Ботокс, Ксеомін, які визнані як в Україні, так і в усьому світі. Також усі сертифіковані ботулотоксини застосовуються в неврології, офтальмології та дозволені для лікування дитячого церебрального паралічу у дітей з дворічного віку, що підтверджує безпеку препаратів.

- Безпека - особливо важливо в естетичних процедурах.

- Правильно. Наприклад, нещодавно проводили опитування: що найважливіше в проведенні процедури? Серед варіантів відповідей були препарат, ціна, лікар, ефект, але на перше місце респонденти ставили безпеку. Препарати повинні бути якісними - ці технології не можуть коштувати дешево. Іноді процедура коштує дешевше собівартості препарату, і стає страшно: а що колють? Трапляється, що шприц із філером ділять навпіл. Це категорично заборонено, але клієнти не задумуються про наслідки. Навіть у випадку заміни голки відбувається контакт з кров’‎ю, і ризик інфікування величезний - окрім стафілокока і стрептокока, є ВІЛ-інфекція та гепатити. Процедури естетичної медицини ефективні і безпечні, але за умови, що їх проводить висококваліфікований фахівець у стерильних умовах із застосуванням якісного препарату.

Автор статті:
Smart Medical Center

Перетелефонувати за 7 секунд?

Саме зараз Вам телефоную...

Адміністратор
...

Скажіть, вам телефонували?

Добре
Гарного дня!

Спробуємо ще раз?

Телефонуємо...

Вибачте за незручності!

Передали у відділ
контролю якості.

Записатися на прийом

Контакти

Smart Medical Center на Оболоні

Клініка приймає дорослих та дітей

Пн-Нд 08:00 - 20:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Мінська»
вул. Маршала Тимошенка, 19
Оболонський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerYouTubeFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Либідській

Клініка приймає дорослих та дітей

Пн-Нд 08:00 - 20:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Либідська»
вул. Джона Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerYouTubeFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Чернігівській

Клініка приймає дорослих та дітей

Пн-Нд 08:00 - 20:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Чернігівська»
просп. Юрія Гагаріна, 17-В
Дніпровський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerYouTubeFacebook

Фотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Єдиний контакт-центр

07:30 - 20:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua