Як розвивається дитина за перші 12 місяців?
Новина
06 Травня

Як розвивається дитина за перші 12 місяців?

1070

Олена Руденко, невролог Smart Medical Center, підготувала інформацію, яка допоможе батькам оцінити неврологічний розвиток дитини.

Ви можете переглянути або завантажити табличку за посиланням або дізнатися більше про розвиток дитини на першому році життя.

Ми взяли за критерії зорові та слухові орієнтувальні реакції, емоції, рух, розвиток мови та інші навички. Збережіть собі корисну інформацію, щоб не загубити.

На що варто звернути увагу батькам малюка?

Протягом першого місяця новонародженй короткочасно фіксує погляд на блискучому предметі та слідкує за ним, здригається та блимає при різкому звуці, вперше посміхається і пробує тримати голову лежачи на животі.

Уже в п'ять місяців дитина відрізняє чужих людей від близьких, а також розуміє тон, із яким до неї звертаються. Малюк чітко бере іграшку, яку дорослий тримає над його грудьми, може перевертатися зі спини на живіт і стоїть не згибаючи ніг, якщо його підтримують під пахвами.

Звичайно, мова йде про орієнтовні показники розвитку дитини — в індивідуальних випадках вони можуть відрізнятися. Якщо ви помітили серйозні порушення, проконсультуйтеся з неврологом або неонатологом.

Орієнтовно на десятому місяці життя дитина вилазить на невисоку поверхню і злазить із неї, може відкривати і закривати предмети, упізнає знайомі предмети і дає їх дорослому на його прохання. В розмові дитина наслідує різні склади, які говорять батьки. 

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00