Що робити у стані стресу — поради психолога
Стаття
25 Листопада

Як допомогти собі у стані стресу — поради психолога Вікторії Гладких

1458

Зараз ми всі перебуваємо у стані стресу. Стрес - це стан тривалої та підвищеної напруги, який виникає через неможливість пристосуватися до вимог навколишнього середовища. Він зумовлений впливом різних факторів, що перевищують можливість організму адаптуватися.

Стрес характеризується психічною напругою, почуттям неблагополуччя, тривоги, неспокою, а на останній стадії - байдужості й апатії. На фізіологічному рівні відзначається виснаження необхідних організму запасів адреналіну. У теперішніх умовах життя ми знаходимось у стані постійної напруги - стрес стає природним і звичним.

Дізнайтеся докладніше про безоплатний вебінар Вікторії Гладких «Стрес і депресія: як виявити і що робити».

Щоб не дійти до стадії байдужості і апатії, потрібно пам'ятати про антистресові способи відновлення психофізичних сил. Найпростіші - це релаксація, сон і масаж.

Релаксація - це стан заспокоєння, розслаблення і відновлення сил. Він виникає під час занять аутогенним тренуванням, молитви, медитації. Відчуття в цьому стані - розслаблення тіла, спокій, приємне тепло.

Жорсткий глибинний масаж - це спосіб зняти напругу з тіла, прибрати затискачі, блоки. Легкий масаж - спосіб зігріти, заспокоїти, розслабити тіло і психіку. Добре допомагає розслабитись і тепла ванна.

Стан сну - особливий стан психіки людини, що характеризується майже повним відключенням свідомості від зовнішнього середовища і заповненням енергопотенціалу. Повноцінне відновлення психіки, фізичних сил і працездатності всіх органів і систем можливе лише за умови дотримання природних біоритмів організму.

Це - сон з 22.00, коли організм синтезує гормони, що керують роботою всіх органів і систем, настроєм, самопочуттям, життєвою силою і здатністю справлятися зі стресами. Ці гормони синтезуються тільки якщо людина спить. Якщо напруга зростає, випийте чай із звіробою з медом.

Звіробій - прекрасний антидепресант, який позитивно впливає на нервову систему. У звіробою немає протипоказань і побічних ефектів, що стають постійними супутниками хімічних антидепресантів.

Бережіться від стресу!

Матеріал підготувала Вікторія Гладких, практичний психолог Smart Medical Center

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

(067) 127-03-03   (044) 490-25-03  

info@smartmedicalcenter.ua

ПН-НД 8:00 - 20:00

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00