Хірург-проктолог Дмитро Шамрай розповідає: геморой — це не окреме захворювання, а наслідок неправильного способу життя та проблем зі шлунково-кишковим трактом.
На 2-3 стадії геморою пацієнти можуть обрати малотравматичні методи лікування — лігування, склерозування, лазерну гемороїдопластику. Кожний із цих методів має свій відсоток рецидиву.
Трапляється, за 2-3 роки пацієнт повертається до проктолога з тими ж симптомами. Це пов’язано з тим, що пацієнт не дотримується рекомендацій лікаря щодо корекції способу життя та харчування.
Наприклад, після малотраматичної процедури зберігається біль у задньому проході. При детальному з’ясуванні ситуації виявляється, що людина продовжує активно працювати, проводить 8-12 годин на день сидячи або стоячи. У такому разі відновлення після втручання займає більше часу.
Що робити, щоб не було запорів?
Гастроентеролог Олена Хмарська зазначає, що норма дефекації — від трьох разів на добу до трьох разів на тиждень.
Одна з причин запорів — недостатнє вживання грубого волокна. Для нормальної роботи ШКТ щодня потрібно вживати 400-500 г овочів і фруктів. Також важливо пити достатньо води — близько 2 літрів на день.
Дмитро Шамрай радить: у туалеті підставляйте під ноги спеціальну підставку. Так вирівняється кут прямої кишки й дефекація відбудеться простіше з меншими натужуваннями.
Якщо вас турбує запор, зверніться до гастроентеролога чи проктолога. Щоб записатися на консультацію, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.