Щороку в Україні на рак грудей хворіють близько 70 тисяч жінок. Розвиток злоякісних процесів у грудях займає 1 місце серед різних видів онкології у жінок.
На рак грудей найчастіше хворіють після 45 років, але останнім часом спостерігається «омолодження» цієї хвороби — тому найкраще щороку проходити профогляд у мамолога ще з підліткового віку.
Рак грудей можна виявити на нульовій або першій стадії — коли немає жодних симптомів, під час УЗД до 40 років або мамографії після 40.
На наступних стадіях клінічно («на око» й «на доторк») рак грудей виглядає як щільний вузол із помітним втягненням шкіри над ущільненням. Для пізніх стадій характерні набряки шкіри, «лимонна» шкірочка та щільні вузли в підпахвинних лімфовузлах.
Рак має спадкову схильність. Він може розвиватися досить рано, якщо в родині були злоякісні новоутворення. Якщо ви знаєте про таку спадковість, у 25-30 років треба пройти повне генетичне обстеження в лікаря-онколога. Обстеження дозволяє виявити наявність мутацій генів, які сигналізують про можливий розвиток пухлини в майбутньому.
Сучасна онкологія базується на трьох основних методах лікування — хірургії, променевій терапії та медикаментозному (системному) лікуванні, яке включає не тільки хімієтерапію, але і ряд нових методик. Навіть неоперабельні ситуації — не вирок, адже є таргетна терапія, націлена на вплив на мутацію, яка призвела до онкопатології, а не системно на весь організм.
Інформацію підготувала Ірина Кисельова, лікар-мамолог, онколог другої категорії, онкохірург, хімієтерапевт.
Для запису на профілактичний огляд або консультацію до лікаря телефонуйте на номером 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.