На поширені запитання про укуси кліщів відповідає Степан Бегларян, дитячий імунолог, педіатр.
Кліщі з’являються в теплу пору року. Вони виходять зі сплячки зазвичай у травні, коли більшість людей виходять на вулицю. В умовах карантину на вулиці було менше людей, температура була холоднішою, тому тема укусів і досі актуальна.
Що робити, щоб захиститися від укусу кліщів?
Поради дуже прості й загальновідомі: якщо ви збираєтесь на природу, до лісу, захистіть одягом відкриті ділянки тіла, одягніть головний убір. Але, цілком природно, що влітку вдягати багато одягу не хочеться.
Що робити, якщо кліщ уже вкусив?
Найстрашніше, що може статися — кліщовий енцефаліт. Так, справді, ліків проти цього захворювання немає, але в нашому регіоні, в Києві, кліщовий енцефаліт не поширений. Якщо йдеться про більш північні регіони, наприклад, про Волинську область, а також про Крим, від кліщового енцефаліту варто вакцинуватись. Але робити вакцинацію рутинною для жителів усіх регіонів немає сенсу.
Якщо кліщ уже вкусив, вакцинація після укусу не допоможе.
Після укусу кліща можна захворіти на бореліоз Лайма. Хвороба Лайма не така страшна, як кліщовий енцефаліт, але може призводити до тяжких ускладнень.
Як лікувати хворобу Лайма?
Це бактеріальне захворювання, достатньо прийняти антибіотик. Зазвичай його приймають один раз, але дітям менш як 8-12 років можуть призначити інший препарат курсом.
Як видалити кліща?
Зверніться до медика, який має в цьому досвід — наприклад, до дерматолога чи хірурга. Для профілактики бореліозу Лайма, зверніться до інфекціоніста, терапевта, педіатра, сімейного лікаря.