Акне й харчування — чи є зв’язок?
акне й харчування - чи є зв'язок Стаття
12 Квітня

Акне й харчування — чи є зв’язок?

459

Останні дослідження Американської академії дерматології доводять, що раціон таки впливає. Лікар-дерматолог-косметолог Олена Абрамчук розповідає про те, як виникає акне і що з цим робити.

Андрогени — чоловічі гормони, які є і в жінок, — регулюють роботу сальних залоз. Щоб відбулася реакція з‘єднання гормону з рецептором, потрібний інсулін. Його рівень різко підвищують молоко та молочні продукти, цукор та інші продукти з високим глікемічним індексом.

Таким чином відкриваються рецептори — з ними зв‘язуються андрогени. Посилюється робота сальних залоз, що призводить до фолікулярного гіперкератозу і глибокого запалення.

Як позбутися акне?

  1. Нормалізуйте раціон — вживайте харчові продукти з низьким глікемічним індексом. У першу чергу зведіть до мінімуму молоко та молочні продукти, цукор та прості вуглеводи, каву, гострі приправи, алкоголь. Ви відчуєте ефект за три місяці правильного харчування.
  2. Проконсультуйтеся з лікарем. Можна читати багато статей і переглядати узагальнені відео, однак кожний випадок індивідуальний і потребує детальної уваги. Фахівець збере повний анамнез і призначить необхідні дослідження, щоб виявити гормональні порушення. Будь ласка, врахуйте, що деякі гормони потрібно здавати декілька разів.
  3. Кидайте палити. Тут усе просто — андрогени часто проявляють свою надмірну активність під дією нікотину. Що важливіше — визначати вам.

Вугрова хвороба — це хронічне захворювання. На жаль, її першопричиною є гени, що відповідають за здоров’я вашої шкіри. Звичайно, генетичний код змінити не можна, однак потрібно навчитися грамотно контролювати прояви вугрової хвороби.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом