Як налагодити режим сну? 7 простих звичок
сім простих звичок які допоможуть налагодити режим сну Стаття
20 Червня

Як налагодити режим сну? 7 простих звичок

169

Як зробити день більш продуктивним та налагодити щоденний режим? Пропонуємо вам топ-7 найбільш поширених правил, які допоможуть відрегулювати день.

 

  1. Перш ніж планувати ранок, подумайте про сон. По можливості лягайте спати в однаковий час — організм налаштує біологічні години та циркадний ритм відповідно до вашого графіку.
  2. Відкладіть роботу, серіали, інтернет за півгодини-годину до сну. Намагайтеся відмовитись від пізньої вечері. Натомість почитайте книгу, приберіть кімнату та підготуйтесь до відпочинку.
  3. Уникайте кофеїну за шість годин до сну. Це приблизно — реальна цифра може змінюватися залежно від ваших особливостей. Замість кави допоможе розслабитись трав’яний чай.
  4. Якщо ви займаєтеся спортом пізно ввечері, спробуйте змінити графік. Надмірна фізична активність підвищує температуру тіла, що може спричинити безсоння. У крайньому разі проведіть релакс-тренування — можливо, замість пробіжки вам сподобається йога?
  5. Прибирайте напередодні. Якщо ви звечора залишаєте безлад на робочому місці чи на кухні, ви витрачаєте енергію замість зосередитись на ранкових ритуалах і зробити день більш продуктивним.
  6. Не відкривайте соцмережі одразу після того як прокидаєтесь. Ми не помічаємо, як техніка впливає на когнітивні здібності, робить нас більш нервовими і погіршує здатність концентруватись. Присвятіть першу годину ранку собі та своїм рідним — телефон зачекає.
  7. Іноді дуже хочеться натиснути кнопку «відкласти» на будильнику — однак це не додає якості сну і ускладнює процес пробудження. Вставайте з ліжка з першим дзвінком будильника.

Нехай ваш день буде наповнений приємними емоціями і справами.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом